قوانین و مقررات اقیانوس

بازدید: 1232

قوانین و مقررات

قوانین خرید و حریم خصوصی

 

اقیانوس جانبی بر اساس قواعد حرفه‌ای تجارت الکترونیک از تمامی کاربران و خریداران ارجمند تقاضا دارد موارد ذکر شده در این بخش را به دقت مطالعه نمایند. خرید، سفارش و استفاده از خدمات این سایت به منزله مطالعه و تایید این شرایط و قوانین از طرف کاربر تلقی می‌شود.

.

شرایط عمومی

تمامی اصول، رویه و مراحل سرویس دهی سایت اقیانوس جانبی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و آیین‌نامه‌های تجارت الکترونیکی و قوانین حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بوده و همچنین از کاربران و خریداران محترم انتظار می‌رود که به این قوانین پایبند باشند.

.

تعریف خریدار یا کاربر

خریدار یا کاربر سایت اصطلاحاً به شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) گفته می‌شود که با طی نمودن مراحل ثبت‌نام و تایید نهایی، از خدمات سایت اقیانوس جانبی هم‌چون ثبت سفارش کالا برخوردار می‌شود. همچنین بر اساس قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده به شخصی اطلاق می‌شود که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

.

شرایط خرید از اقیانوس جانبی

1) کاربر موظف می‌باشد تا در هنگام ثبت‌نام و درخواست، کلیه مشخصات خود را منطبق با کارت ملی وارد نماید و کلیه فیلدهای مربوط به مشخصات واطلاعات تحویل گیرنده از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس، کدپستی و شماره موبایل می‌بایست کامل و صحیح وارد شوند.

2) در خریدهای آنلاین، مغایرت نام واریز کننده با نام سفارش دهنده،موجب ابطال سفارش خواهد شد و وجه واریزی با هماهنگی مراجع قضایی، فقط به حساب مبدا عودت می‌گردد.

3) در خریدهای تلفنی ، کلیه موارد مشروح در ماده 2 رعایت شده و ارائه اصل کارت ملی هنگام تحویل کالا الزامی می‌باشد.

4) موجودی و یا عدم موجودی کالا در انبار اقیانوس جانبی با توجه به نوسانات قیمت و امتناع برخی تامین کنندگان از فروش کالا متغیر بوده و ممکن است موجودی انبار، پیش از خرید مشتری در سایت به پایان رسیده باشد و اطلاعات مربوط به موجودی و یا قیمت های محصول، بروز رسانی نشده باشند. در نتیجه، مشتری حق هرگونه اعتراض درباره این موضوع را از خود سلب نموده و در صورت عدم موجودی کالا، مبلغ پرداختی، به حساب مبدا سفارش دهنده پس از احراز هویت، عودت می گردد.

5) حداقل مدت زمان اقدام جهت ارسال کالای درخواستی در تهران، 24 ساعت تا 2روز و در شهرستان حداقل 24ساعت تا 3 روز کاری پس از ثبت سفارش و تاییدیه مالی می‌باشد. به طبع، تعطیلات رسمی و تعطیلات پایان هفته به عنوان روز کاری محاسبه نخواهد شد.

7) فروش کالا به اتباع کشورهای دیگر بدلیل عدم امکان احراز هویت، امکانپذیر نمی باشد.

.

تضمین اصالت کالا توسط فروشگاه اقیانوس جانبی به چه صورت می‌باشد؟

کلیه محصولات ارائه شده در وب سایت اقیانوس جانبی ، دارای اصالت می باشند. اقیانوس جانبی، اصالت کلیه محصولات را تضمین و همه آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر و یا با مهلت تست 7 روزه اقیانوس جانبی عرضه مینماید. از آنجا که اقیانوس جانبی جهت تامین کالاهای ارائه شده در وب ‌سایت خود، تنها با شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی همکاری می‌کند، مشتریان عزیز می‌توانند اطمینان خاطر داشته باشند که اقیانوس جانبی، اصالت کلیه کالاهای دارای هولوگرام و برچسب معتبر که هیچگونه دخل و تصرفی در آن صورت نگرفته و از مجاری قانونی وارد کشور شده‌است، را ضمانت می نماید. شرکت‌هایی که دارای شرایط لازم برای واردات رسمی نبوده و یا مجوز نمایندگی رسمی ندارند، امکان واردات کالاهای ارائه شده را نداشته و فعالیت آنها غیرقانونی می باشد. همچنین، نام کشور سازنده تاثیری بر اصالت کالا ندارد و برند و تامین کننده معتبر است که کیفیت کالا را تعیین می‏‌کند. در حال حاضر، بسیاری از کالاهای موجود در بازار ایران و سایر کشورها، ساخت کشور چین می باشند که تنها دلیل آن، هزینه تولید پایین تر در این کشور است.
به طور کل، شرکت‌هایی که از طرف وزارت صمت به عنوان وارد کننده قانونی در کشور فعالیت می‌کنند، باید گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات وارداتی را نیز ارائه نمایند. بنابراین، گارانتی این شرکت‌ها، گارانتی معتبر محسوب می‌شود. تمامی محصولات ارائه شده در وب ‌سایت اقیانوس جانبی، توسط نمایندگان رسمی برندهای معتبر جهانی در ایران گارانتی شده‌اند و با اخذ مجوزهای لازم، از مبادی قانونی به کشور وارد می گردند. لازم به ذکر است، کلیه کالاهای مشمول گارانتی پس از تحویل به خریدار و عدم استفاده از مهلت 7 روزه ضمانت بازگشت، در صورتی که با هرگونه ایراد و اشکال، اعم از نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و یا سایر موارد مواجه شوند، بررسی مساله در صلاحیت شرکت گارانتی‌کننده مربوطه می باشد و اقیانوس جانبی هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات مشروح نخواهد داشت. در نتیجه، کلیه کالاهای ارائه شده در اقیانوس جانبی
اصالت معتبر داشته و به هیچ عنوان کالای غیراصلی توسط اقیانوس جانبی به فروش نمی‌رسد. 

.

شرایط عودت وجه به مشتری:

1) در صورت انصراف از خرید در شرایطی که کالا کاملا پلمپ باشد و مورد استفاده قرار نگرفته باشد خریدار می‌تواند آن را تا یک روز کاری پس از دریافت کالا به آدرس اقیانوس جانبی عودت داده و وجه آن‌ را پس از کسر هزینه ارسال دریافت نماید. ضمنا هزینه عودت کالا به اقیانوس جانبی در صورت انصراف خریدار از خرید بر عهده خریدار می‌باشد.

2) چنانچه كالای خریداری شده دچار نقص فنی باشد و خریدار ظرف ۳ روز از زمان دریافت آن را به اقیانوس جانبی عودت دهد هزینه عودت و ارسال مجدد بر عهدهاقیانوس جانبی خواهد بود.

3) در صورت وجود اشکال برای عودت کالا، خریدار موظف است کالا را همراه با همه لوازم به درستی بسته‌بندی کرده و آن را بیمه حمل نموده و به آدرس اقیانوس جانبی ارسال نماید؛ در صورت آسیب رسیدن به کالا در حین حمل در صورتیکه کالا بیمه نشده باشد و به درستی بسته بندی نشده باشد، مسئولیت آن بر عهده خریدار می‌باشد.

4) در صورتی که کالای خریداری شده توسط کاربر دارای نقص فنی باشد، پس از برگشت به اقیانوس جانبی مورد بررسی قرار می‌گیرد و درصورت تایید اشکال فنی توسط کارشناسان اقیانوس جانبی کالای جایگزین برای خریدار ارسال شده و یا وجه آن ظرف یک روز کاری به حساب خریدار عودت داده می شود.

5) امکان عودت وجه تنها به حسابی که از آن حساب کالا خریداری شده است وجود دارد و اقیانوس جانبی از واریز وجه به حساب شخص دیگر یا شماره حساب دیگر معذور است.

6) در صورت لغو سفارش، اقیانوس جانبی حداقل ۷ روز کاری مهلت دارد تا وجه را عودت دهد. وجه فقط به همان حسابی که پرداخت از آن انجام شده است، عودت داده می‌شود. ارائه شماره شبا از سوی کاربر برای عودت وجه الزامی است

شرایط عودت کالای خریداری شده و استفاده از مهلت تست 7 روزه اقیانوس جانبی جهت محصولات فاقد گارانتی

شرایط وجود ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده:

1) اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 1 روز پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش اقیانوس جانبی اطلاع داده شود.

2) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

3) استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به اقیانوس جانبی عودت شود.

4) برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

5) این خدمات، اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا، مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.
 ۶) برای کالا های پلمپ امکان انصراف از خرید فقط در صورتی امکان پذیر می باشد که پلمپ کالا مخدوش نشده باشد.

آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری کالای ارسالی: 

1) آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش اقیانوس جانبی اطلاع داده شود.

2) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جداً خودداری گردد. استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود اقیانوس جانبی بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 
آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل کالای ارسالی: 

1) آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر ظرف 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش اقیانوس جانبی اطلاع داده شود.

2) با توجه به بسته‌بندی استاندارد کلیه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله، بدان معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل، به عهده شرکت حمل و نقل می باشد

3) اقیانوس جانبی تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، جبران خسارت خواهد نمود.

4) لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جداً خودداری گردد. استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به اقیانوس جانبی عودت شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

5) کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش اقیانوس جانبی ارسال شود.

6) در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به اقیانوس جانبی بازگردانده شود.
 
پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت، مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌گردد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد اقیانوس جانبی در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت، اقیانوس جانبی در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن، هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 
 مغایرت مشخصات یا ظاهر فیزیکی کالای خریداری شده با اطلاعات وب سایت:

1) وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا ، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش اقیانوس جانبی اطلاع داده شود.

2) اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

3) عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری در سایت موجود است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد، به استناد آنها نمی‌توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.

4) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

5) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آنها جداً خودداری گردد.

6) استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود عودت شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 
مهلت تست 7 روزه اقیانوس جانبی در شرایط زیر از درجه اعتبار ساقط است:

1) هرگونه استفاده ، نگهداری و کارکرد ناصحیح و خارج ساختن محصول از شکل عادی

2) هرگونه دستکاری و اقدام به سرویس ، تعمیر و یا تغییر توسط افراد غیر مجاز

3) خرابی به دلیل استفاده از هرگونه لوازم جانبی و باتری غیر اصل و تأیید نشده از سوی سازنده محصول

4) مخدوش شدن یا دستکاری تاریخ یا شماره سریال (IMEI) در کارت گارانتی، بسته بندی و یا در کالا

5) هرگونه ضربه خوردگی و تماس با مایعات و رطوبت و سرقت

6) نصب هر گونه نرم افزار و برنامه تأیید نشده از سوی سازنده محصول و استفاده از هر گونه لوازم جانبی متفرقه و غیر استاندارد

شایان ذکر است که ارائه خدمات گارانتی کلیه محصولات، بر عهده شرکت گارانتی دهنده بوده و اقیانوس جانبی هیچگونه تعهدی در قبال انجام خدمات گارانتی محصولات ندارد.

.

نمایندگی

دفتر مرکزی فروشگاه اقیانوس جانبی در تهران مستقر است و هیچ‌گونه نمایندگی و یا شعبه‌ای در دیگر شهرها ندارد.

.

محتوا

هر محتوایی که در سایت اقیانوس جانبی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد اعم از کلیه خدمات، صفحات، تصاویر، موارد قابل ذخیره‌سازی، داده ها و محتوای موجود، جزئی از اموال اقیانوس جانبی محسوب می‌گردد و حق استفاده و انتشار رسمی آن برای فروشگاه اینترنتی اقیانوس جانبی محفوظ است. کلیه حقوق سایت اقیانوس جانبی شامل قوانین حق تکثیر و غیره به این سایت تعلق دارد.

 .

حریم خصوی

اقیانوس جانبی خود را ملزم به رعایت حریم شخصی و خصوصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق راه‌ های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید

بازخوردها
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد